Συμμετοχή της ηγεσίας ΠΑΣΥΔΥ στο πένθος για το Γλαύκο Κληρίδη
Ανακοινωθέν
Συμμετοχή της ηγεσίας ΠΑΣΥΔΥ
στο πένθος για το Γλαύκο Κληρίδη
Η Κεντρική Γραμματεία της ΠΑΣΥΔΥ υπέγραψε σήμερα στο Προεδρικό Μέγαρο το Βιβλίο Συλλυπητηρίων για τον εκλιπόντα Πρόεδρο της Δημοκρατίας Γλαύκο Κληρίδη.
Σε σημερινή έκτακτη συνεδρία της η Κεντρική Γραμματεία αποφάσισε να παραστεί στην κηδεία του αείμνηστου Προέδρου αύριο και να καταθέσει στεφάνι εκ μέρους της Οργάνωσης στη σορό του. Απεφάσισε επίσης την καταβολή εισφοράς χιλίων ευρώ (€1000) υπέρ της Επιτροπής Διακρίβωσης της Τύχης των Αγνοουμένων στη μνήμη του εκλιπόντα ηγέτη.
Η Κεντρική Γραμματεία απέστειλε εκ μέρους της Οργάνωσης των Δημοσίων Υπαλλήλων συλλυπητήριο μήνυμα στην οικογένεια του αποβιώσαντος πρώην Προέδρου της Δημοκρατίας.
Από την Κεντρική Γραμματεία.
Λευκωσία,
18/11/2013.